Брекзит може суттєво нашкодити фермерам у Нідерландах

[:ua]Час іде, занепокоєння зростає. Жорсткий Брекзит може значно нашкодити не тільки економіці Великої Британії, а торговим партнерам королівства.
Як мінімізувати обсяг втрат зараз думають у Нідерландах. Місцеві фермери продавали на британський ринок щороку овочів та фруктів на мільярд 200 мільйонів євро. І якщо раніше від фермера до кінцевого споживача продукція доходила за 24 години, то після Брекзиту цей маршрут триватиме вже в рази довше.
Збільшення часу митного оформлення вплине не тільки на якість товару, але й на вартість кінцевого продукту. І це дуже непокоїть мешканців містечка Лансінгерланд на півдні Голандії, де традиційно займаються вирощуванням овочів та фруктів.
За попередніми підрахунками Організації економічного співробництва та розвитку після Брекзиту загальний експорт голандських товарів до Великої Британії скоротиться на 17 відсотків. Тому зараз уряд Нідерландів робить усе можливе, щоб мінімізувати збитки.
Велика Британія мала офіційно вийти з Євросоюзу 29 березня. Однак, і досі порозуміння між урядом Терези Мей та Європарламентом – немає. Тож, вочевидь, Брекзит будуть відтерміновувати.
[:]