Безвізовий режим до Сербії для китайців став поштовхом для розвитку туризму в країні

[:ua]Далекі – територіально, близькі – дипломатично. Сербія та Китай ще минулого року узгодили безвізовий режим. Тепер балканська країна розвиває туризм, аби азійським друзям було весело у них в гостях.
Ця пара спеціально приїхала до Сербії, аби відсвяткувати весілля біля Дунаю. З ними ще 22 родичи із Китаю. Кажуть, – кордонів немає, то чому б не скористатися нагодою.

 ЧЖАН ДАН, ТУРИСТ З КИТАЮ:
“Оскільки у нас із Сербією безвізовий режим, вимОги на в’їзд спрощено, то ми вирішили приїхати сюди на медовий місяць. Багато місцевих вітаються просто на вулицях та вітають нас із нашим святом. Ми дуже задоволені! “

Минулого року країни скасували візи на перетин кордонів. Вільно перебувати у Сербії китайці можуть до 30 діб. Таке дипломатичне рішення позитивно позначилося не тільки на відносинах між народами, а й на економіці Сербії. Туристи хлинули рікою у цю країну.

ОЛЬГА ПАЛАДИЧ, ПРЕДСТАВНИК НАЦІОНАЛЬНОЇ ТУРИСТИЧНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ СЕРБІЇ:
“Після скасування віз, за перший рік притік вхідних китайських туристів збільшився на 181 відсоток. Цього року результати ще кращі – за 5 місяців притік зріс на 112%. Такими результати ми дуже задоволені.”

Обсягам роботи радіють туристичні агентства Сербії. Вони постійно створюють нові цікаві маршрути для китайців та працюють над покращенням сервісу.

 МАРІАННА ЛЮБІНКОВИЧ , ГЕНЕРАЛЬНИЙ МЕНЕДЖЕР ТУРАГЕНТСТВА У СЕРБІЇ:
“Я думаю, це нова історія. Це не тільки обмін культурою, екскурсії чи діловий туризм. Ми намагаємося створити гостинні умови для усіх туристів з Китаю, зокрема для молодят. Аби вони могли насолодитися тим, що їх оточує. Сербія дуже безпечна країна і відкрита для туристів.”

Без віз жити краще. Коли немає паперової тяганини, то й бажання подорожувати сильніше. Сів собі та поїхав чи полетів!
https://youtu.be/1w84Md-2xv8[:]