Берлін сподівається на наплив стартапів через Брекзит

[:ua]Берлін далеко не найбагатше місто Німеччини. За заможністю, воно значно поступається Мюнхену, Гамбургу і Франкфурту. Утім, у столиці Німеччини знайшли спосіб покращити своє фінансове майбутнє. Це хочуть зробити за рахунок переманювання стартапів із Лондона. Цю кампанію почали ще у 2016-му. Однак, два роки потому очікуваного напливу не відбулося. Поляк Костянтин Слівовскій – один з тих, хто переїхав. Каже – рішення було особистим.
Хоча масового відходу стартапів із Лондона не сталося, Слівовскій вважає, що ситуація там все одно змінилася. Тепер підприємці відкривають значно менше стартапів у британській столиці. Німець Олівер Ойстен теж вирішив перенести свій офіс з особистих міркувань.
Поки що немає точної статистики стосовно бізнесу, що переїхав з Лондона до Берліна. Однак, загалом – це поодинокі випадки. Деякі з них взагалі не мають жодного відношення до політичної ситуації. Так, компанія зі створення 3D-моделей ландшафту змінила свою локацію, бо у Берліні у неї більше фахівців.
Експерти відзначають, що стартапи більш мобільні, тому поки зайняли вичікувальну позицію. Вони хочуть побачити наслідки «Брекзиту». І можливо, наплив, на який сподівається Берлін, все ж відбудеться.
https://youtu.be/Ko_aWlF60_M[:]