Антимонопольний регулятор ЄС оштрафував компанії Philips, Denon, Pioneer і Asus на 111 мільйонів євро за навмисне завищування роздрібних цін в онлайн-магазинах

Нідерландська Philips, японські Denon та Pioneer і тайванська Asus навмисне завищували роздрібні ціни в онлайн-магазинах. Тепер вони за це заплатять більше 111 мільйнів євро. Так вирішив антимонопольний регулятор ЄС. Слідство тривало півтора роки. І воно – частина заходів проти порушень у міжнародній торгівлі. Компетентні органи ЄС дослідили – онлайн-магазини продають один і той самий виріб за різними цінами – у залежності від національності або місцезнаходження покупця.

 МАРГРЕТ ВЕСТАГЕР – ЄВРОКОМІСАР З ПИТАНЬ КОНКУРЕНЦІЇ:
” У результаті дій цих чотирьох компаній мільйони європейців змушені були купувати побутову техніку, фени, ноутбуки і багато інших товарів за завищеними цінами “.

І навіть більше. Під час слідства з’ясувалося – компанії виробники штрафували будь-який онлайн-магазин, який продавав їхній товар за нижчими цінами.

МАРГРЕТ ВЕСТАГЕР – ЄВРОКОМІСАР З ПИТАНЬ КОНКУРЕНЦІЇ:
” Якщо виробник отримував інформацію, що онлайн-посередник продавав товар за більш низькою ціною, він з ним встановлював зв’язок і вимагав підвищити ціни. Якщо посередник не погоджувався, його погрожували санкціями”.

Найбільше – 63 мільйони євро штрафу – сплатить компанія Asus. Philips – 30 мільйонів. Pioneer – більше 10-ти. Японська Denon за порушення правил європейського ринку виплатить майже 8 мільйонів євро.