Життя державним коштом: журналісти порахували, що сім’я Маркарової обходиться бюджету 1,3 млрд гривень

Життя державним коштом: журналісти порахували, що сім’я Маркарової обходиться бюджету 1,3 млрд гривень

Сотні квадратних метрів столичної нерухомості, готель, фабрика і бізнес-центри. І це, за повідомленнями ЗМІ, далеко не весь перелік досягнень сім’ї міністра фінансів Оксани Маркарової. Журналісти порахували, що покращення життя однієї окремо взятої сім’ї Маркарової-Волинця коштувало бюджету країни 1,3 мільярда гривень.

Схему збагачення сім’ї Маркарової досліджували журналісти програми «Наші гроші».

В міністерстві фінансів Оксана Маркарова працює з березня 2015 року, з червня 2018 – його керівницею. До цього вона 12 років очолювала інвестиційну групу «ІТТ». Крім інвесткомпанії в групу «ІТТ» входять також: Компанія з управління активами «ІТТ-менеджмент», «Акорд-банк», готель «Голосіївський», бізнес-центр «Нивки» та ряд інших бізнесів.

Група мала  широкі зв’язки з бізнесом Клюєвих – починаючи від покупки «Запорізького заводу напівпровідників» і закінчуючи «Актив-банком», на ліквідації якого і заробила чиновниця. У 2013 році брати Клюєві продали «Актив-банк» структурам групи компаній «ІТТ». Журналісти  припускають, що співпраця почалася значно раніше. Оксана Маркарова увійшла до наглядової ради «Актив-банку» ще 20 квітня 2012 року. А з 17 грудня 2012 року по 10 квітня 2013 виконувала в «клюєвському» банку також обов’язки глави.

І до 17 березня 2014 через свої афілійовані структури (ТОВ «Актив фінанси груп» і інвестфонд «Титаніум Інвест») подружжя Оксана Маркарова і Данило Волинець були власниками банку. Навесні 2014 року в банк замість групи «ІТТ» заходять фізособи, які, за даними учасників ринку, були близькі до бізнесмена Олександра Антонова. Це батько Володимира Антонова, який свого часу був акціонером збанкрутілого «Міського комерційного банку».

13 червня 2014 Нацбанк відносить «Актив-Банк» до категорії проблемних і встановлює для нього ряд обмежень діяльності. 2 вересня НБУ відніс «Актив-банк» до неплатоспроможних,  а вже 3 вересня Фонд гарантування вкладів вводить в банк тимчасову адміністрацію.

Зараз банк знаходиться на стадії ліквідації. За день до віднесення «Актив-банку» до неплатоспроможних з нього були виведені багатомільйонні активи. Від цього виграли саме структури Волинця – Маркарової.

Ці та інші факти зафіксовані в більш ніж сотні судових рішень і постанов, які можна знайти в Єдиному державному реєстрі судових рішень. До речі, в цих рішеннях також йдеться про те, що «Актив-Банк» укладав кредитні договори з компаніями, які пов’язували з Клюєвими, в т.ч. в 2013 році – тобто в той період, коли його власником уже була сім’я Маркарової.

Після оголошення про неплатоспроможність, залишки банку, разом із зобов’язаннями перед вкладниками, були передані Фонду гарантування вкладів. Станом на 01.03.2018 вкладникам «Актив-Банку» в межах гарантійної суми було виплачено 1,3 млрд. грн. (98,9% запланованих виплат).

Свої претензії до Фонду, а, отже, і в бюджет, має також ряд юридичних осіб. До прикладу, відомо, що в 2018 році до Господарського суду звернулися представники «Укрексімбанку» з позовними вимогами на 39,4 млн. євро; 24, 5 тис. дол. і 357,2 тис. грн. до реєстру кредиторів «Актив-Банку».

За інформацією ЗМІ, на початку 2018 через систему електронних торгів були продані права на кредит «Актив-банк», заставою за який були 6 квартир в центрі столиці. А вже через 2 місяці після цих торгів дочки Маркарової – Анна і Марія Данилець- стали власницями двох квартир такого ж метражу і у тих же будинках по вулиці Воздвиженській. В червні того ж року столичною нерухомістю на 374 квадрати по вулиці Жилянській обзавівся і чоловік в.о. міністра фінансів. А сама Оксана Маркарова оформила на себе квартиру по вулиці Межигірській 1 листопада 2018, при цьому забула внести її в декларацію, чим порушила вимоги Закону про запобігання корупції.

У відповідності до декларації, Маркарова володіє двома квартирами у Києві площею 55,6 кв.м та 95,6 кв.м. У чоловіка апартаменти в столиці – 194 кв.м і у Львові – 98,6 кв.м. Згідно з декларацією міністра, на її чоловіка записані три будинки в Ворзелі під Києвом площею 168,8, 218,8 і 2131 кв.м.  За підсумками 2018 року, до переліку цієї нерухомості додалися також апартаменти на 278 квадратних метрів в США.

Залишити коментар

5 Коментарі

  1. жодного ще не посадили – у нас зловили і випустили. отака боротьба з корупцією

  2. хорошо сидеть у “кормушки” :сама наелась и всех накормила

  3. оставьте ее министром финансов дальше, можно еще чуть-чуть спионерить

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.