Закон про «зелені аукціони» допоможе залучити більше інвестицій у відновлювану енергетику

Закон про «зелені аукціони» допоможе залучити більше інвестицій у відновлювану енергетикуЗаконопроект №8449-д допоможе знизити тарифи на відновлювану енергогенерацію на вітчизняному ринку, а також збільшити обсяги іноземних інвестицій в «зелену» енергетику.  Про це заявив народний депутат України Юрій Чижмарь.

За його словами, аукціони, які запроваджуються в Україні, є цивілізованою формою не тільки визначення ринкової ціни на «зелену енергію», але і засобом протидії корупції в енергетичній галузі. На його думку, аукціон забезпечуватиме вільний доступ до отримання держпідтримки через відкриті торги на електронних майданчиках, через які здійснюються державні закупівлі, а також обмежить термін дії технічних умов на підключення «щоб не було фактів «бронювання» підключення під майбутню спекуляцію з перепродажем компанії».

Юрій Чижмарь також запевняє, що завдяки «зеленим аукціонам» знизиться вартість «зеленої енергетики» та відбудеться зростання відновлювальної енергетики в загальному виробництві. «Вартість «зеленої енергетики» знизиться до середньоєвропейського рівня, а це орієнтовно на 30-35%. Крім того, буде забезпечено стабільне зростання частки відновлюваної енергетики в загальному виробництві, що в майбутньому дозволить відмовитися від дорогої і шкідливої для навколишнього середовища теплової електрогенерації», – підкреслив він.

За словами нардепа Лева Підлісецького, правильно організовані аукціони допоможуть знизити тарифи до економічно обґрунтованих рівнів. «Для отримання права на підтримку необхідно буде виграти частину квоти підтримки. Для цього на аукціоні треба буде запропонувати найнижчий тариф», – сказав Підлісецький. Нардеп також аргументував, що із запуском «зелених» аукціонів парламентарії суттєво поліпшили умови для інвесторів на ринку альтернативних джерел енергії.

25 квітня Верховна рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №8449-д про «зелені» аукціони. Згідно з законом, запускаються «зелені» аукціони на ринку електроенергії і, крім ще ряду новацій, передбачається зменшення «зеленого» тарифу з 2020 року для сонячних станцій на 25% і для вітрових на 10%.

Залишити коментар

Напишіть відгук