З наступного року українці сплачуватимуть податки за єдиним рахунком

З наступного року українці сплачуватимуть податки за єдиним рахунком

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроекти, які мають на меті спростити процедури сплати податків українцями. Зокрема, планується ввести єдиний рахунок платника податків. Його за власним бажанням можна буде відкрити у Державній казначейській службі та використовувати для сплати податків і зборів.

Через єдиний рахунок можна буде сплатити податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, єдиний податок, рентну плату.  Однак єдиний рахунок не можна буде використати для сплати податку на додану вартість та акцизного податку з пального та спирту. Для їхньої сплати є дві інші, спеціальні системи електронного адміністрування.

Крім того, платник податків матиме право вільно розпоряджатися коштами на єдиному рахунку, перераховуючи їх, наприклад, і на рахунки для сплати ПДВ.

На платника більше не впливатиме зміна реквізитів бюджетних рахунків, оскільки вони оновлюватимуться у його кабінеті автоматично. Наслідком стане зменшення кількості помилково та надміру сплачених податків.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.