З 1 серпня в Україні планують ввести спецмита на імпорт  дизпалива з Росії

З 1 серпня в Україні планують ввести спецмита на імпорт  дизпалива з Росії

В Україні планують ввести спецмита на імпорт російського дизельного палива і скрапленого газу, які будуть діяти з 1 серпня, повідомив представник президента України в Кабінеті міністрів Андрій Герус в Facebook. На дизельне паливо мито складе 3,75%, на скраплений газ – 1,75%, а з 1 жовтня розміри мит збільшаться до 4% і 3% відповідно.

Таке спільне рішення президента та уряду прийнято у відповідь на розширення російських економічних санкцій.

Відповідні мита, на думку Геруса, знімуть понадринкову маржу трейдера-імпортера, яка виникала внаслідок логістики (дизельпровід) та інших факторів. Якщо типова ринкова маржа у крупному гурті складає 10-12 дол./т, то на поставках трубопровідним транспортом така маржа складала 35-40 дол/т.

«Відповідне рішення ніяк не вплине на роздрібні ціни на АЗС. Всі трейдери будуть у рівних умовах. Підвищувати ціни у одного окремого імпортера можливості не буде, бо відразу буде йти конкурентне заміщення ресурсу із альтернативних джерел: Білорусь, країни ЄС (Литва, Польща), поставки морем тощо», – повідомив Андрій Герус.

За його повідомленням, український бюджет додатково отримає біля 2 млрд грн у рік. «На сьогодні на ринку нафтопродуктів спостерігається профіцит ресурсу, є підстави для ще певного зниження роздрібних цін», – написав Герус.

Нагадаємо, на думку фахівців, Україна має досить диверсифікований ринок нафтопродуктів, відтак не відчуває ризиків щодо залежності від Росії. Зокрема,  експерт ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук наголошував, що Росія раніше неодноразово призупиняла поставки нафтопродуктів, однак український ринок не відчув «нафтової голки», оскільки поставки були заміщені іншими імпортерами.

Україна не імпортує російську нафту з 2011 року, однак завозить нафтопродукти з білоруських НПЗ, які, в свою чергу, переробляють російську сировину.   До прикладу – нафтопродуктопровід компанії «Прикарпатзахідтранс», який віднедавна перейшов у власність білоруської нафтопереробної компанії «Нафтобітумний Завод». Він забезпечує 250-270 тис. тонн дизельного палива для потреб України. Через український нафтопровід здійснюється транзит нафтопродуктів до країн Євросоюзу.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.