Як проконтролювати використання коштів на ремонт доріг?

Яма на ямі!

Саме так найчастіше водії описують стан вітчизняних автодоріг. Утім, зараз урядовці вірять у потенціал та ефективність нещодавно створеного Державного дорожнього фонду. Він розпочав свою роботу у 2018 році. Туди спрямовують близько 5 гривень з кожного придбаного літра палива. Далі 35% цих коштів йдуть на місцеві дороги, 60% — на траси державного і міжнародного значення, а інші 5% — на безпеку дорожнього руху. Утім, якщо гроші є, чому ж немає гарних доріг?
У рамках децентралізації 117 тисяч кілометрів доріг місцевого значення перейшли в управління облдержадміністрацій. А в підпорядкуванні «Укравтодору» залишилося всього 52 тисячі кілометрів державних та міжнародних трас. Відтепер кожен може проконтролювати і витрачені на автошляхи кошти, і проведені тендери, і план ремонтних робіт.
На 2019 рік фінансування українських автошляхів запланували збільшити у півтора рази до рекордних 56 мільярдів гривень. Утім, усі погодилися, що  запорука гарних доріг — це контроль, у тому числі з боку громадськості.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.