В США введуть мито на всі мексиканські товари

В США введуть мито на всі мексиканські товари

Президент США Дональд Трамп повідомив в своєму Twitter про введення мит в розмірі 5% на всі товари з Мексики. Мита почнуть діяти з 10 червня і будуть рости, якщо проблема нелегальної міграції збережеться, підкреслив він. «Білий дім незабаром представить деталі», – додав американський президент.

Трамп уточнив, що якщо Мексика не «зробить ефективні заходи» для рішення міграційної кризи, то мита будуть збільшуватися на 5% щомісяця до 1 жовтня, коли досягнуть 25%. Вашингтон буде утримувати мита на цьому рівні до тих пір, поки «Мексика не припинить потік нелегальних мігрантів зі своєї території», говориться в заяві президента США, поширеній Білим домом.

Раніше Трамп оголосив режим НС на кордоні з Мексикою, щоб направити близько $ 6,4 млрд з бюджету країни на будівництво стіни на кордоні з цією країною. За відсутності режиму НС американський президент зобов’язаний погоджувати такі кроки з конгресом США, який за конституцією має затвердити будь-які витрати бюджету.

Цей крок Трампа вже оскаржений в судах. Зокрема, федеральний суд Каліфорнії наклав тимчасову заборону на використання засобів міністерства оборони США для оплати прикордонних бар’єрів. Адміністрація США має намір оскаржити це рішення.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.