Українські аграрії дали приблизний прогноз результатів посівної-2019

Посівна-2019 стартувала вже майже місяць тому. За цей період вже встигли засіяти більше 27 мільйонів гектарів землі. З них майже 24% займає озима пшениця. І якщо погода в квітні буде сприятливою, то за прогнозами аграріїв, урожай пшениці збільшиться приблизно на 12% порівняно з минулим роком.
Та не дивлячись на сприятливі поки що прогнози, ризики для врожаю все ж є. Найголовніший — погодні умови, адже в квітні ще можливі заморозки. І це може нашкодити посівам, які на той момент вже зійдуть на полях. Ще один фактор, який безпосередньо впливає на урожай — це фінансування. Окрім цього, є ще ряд проблем, які можуть вплинути на урожай 2019 року.
А от ціни поки що падати не збираються. Пояснюють це тим, що в цьому році в аграрному секторі зросли заробітні плати. Також прогнозуються великі витрати на закупку добрив, а на це безпосередньо впливає курс долара. Адже якщо американська валюта дорожчає, то відповідно дорожчають і добрива, які ми закуповуємо в доларовому еквіваленті. Аби фінансова ситуація покращилась, за словами експертів, потрібно вирішити питання з податковим навантаженням. Також є проблеми і з ґрунтами. На сьогодні вони знаходяться в не дуже задовільному стані.
У підсумку, за прогнозами експертів, урожай в цьому році буде не гірший, ніж у минулому. А якщо говорити про якість, то, можливо, навіть кращий. Але все залежить від квітня і його погодних умов. А от щодо цінової політики, то тут усе залежить від коливань на міжнародному валютному ринку.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.