Українські аграрії прогнозують цього року менший врожай ягід та плодів

Українські аграрії прогнозують цього року менший врожай ягід та плодів

Урожай плодів і ягід в Україні в поточному сезоні може скоротитися на чверть порівняно з попереднім сезоном. Причиною цьому, на думку голови української асоціації аграрного експорту Дмитра Крошки, є дощова весна, посушливе літо та град.

За словами Крошки, урожай яблук в Україні в поточному сезоні від промислових виробників може скоротитися на 30%. «Якщо в 2018 році ми зібрали 655 тис. тонн яблук різної якості і різних сортів, то сьогодні загальний вал ми очікуємо на рівні 460 тис. тонн. Що однозначно матиме вплив на весь ринок і виробництво продуктів, які є похідними», – зазначив голова асоціації.

За його словами, минулого року промисловці зібрали 45 тис. тонн кісточкових культур, в цьому році урожай може скласти близько 38 тис. тонн.

На думку Дмитра Крошки, через погодно-кліматичні умови очікується зниження виробництва традиційних якгідних культур з 26 тис. тонн до 23 тис.тонн.

Він зазначив, що логічним на цьому тлі буде зростання цін на весь асортимент виробленої в Україні плодово-ягідної продукції. Найбільш відчутним може стати зростання ціни на яблука, при цьому ціна на лохину може залишатися стабільною або навіть знизитися.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.