Україна отримає € 1,5 млн від НАТО на захоронення  радіоактивних відходів радянських часів

Керівник проекту Трастового фонду із захоронення радіоактивних відходів в Україні Юрій Гнилицький повідомив, що проект триватиме 18 місяців, його вартість – €1,5 млн. На даний момент повна сума на виконання проекту ще не надійшла, однак, донори – Норвегія та Німеччина – доклали всіх зусиль, щоб виділити повний обсяг коштів.

За повідомленням Гнилицького, першим етапом проекту стане обстеження та підготовка матеріалів для розробки технічного рішення. Далі планується мобілізація об’єкта, розміщення техніки для ліквідації, розробка контейнерів, усіх технічних питань щодо виймання. «Потім – активна фаза, виймання відходів та пакування у контейнери, відвезення на ДПС «Радон», – додав Гнилицький.

Повідомляється, що в результаті реалізації проекту планують реабілітувати територію, де нині зберігають радіоактивні відходи, а також усунення загрози поширення небезпечних матеріалів за межі об’єкта.

Як зазначив Гнилицький, радіоактивні відходи залишені від радянських ядерних програм. «Це шість об’єктів на території Україні. Був пілотний проект – об’єкт “Вакуленчук”, на якому відпрацьовувалися усі етапи фінансування робіт, організації контролю. Він був успішно виконаний, отримав позитивні висновки органів державної влади”, – зазначив Гнилицький.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.