Угода зірвана: США і Китай почали торгову війну

У Сполучених Штатах вступило в силу анонсоване Дональдом Трампом 5 травня підвищення ставок ввізного мита для деяких груп китайських товарів. Нові митні тарифи почали діяти з 0:00 п’ятниці, 10 травня.

Ставки ввізного мита зросли з 10 до 25 відсотків і стосуватимуться 5700 найменувань товарів з КНР річним обсягом імпорту 200 мільярдів доларів США, передає інформагентство Reuters.

Напередодні митна служба США підтвердила завершення всіх підготовчих заходів для впровадження нових митних ставок для товарів з КНР. Так само напередодні стало відомо, що нові ставки ввізного мита не повинні стосуватися постачань, що на даний момент вже були на шляху в США. Відповідно до заяв Білого дому, приводом для підвищення ставок ввізного мита для КНР стала незгода китайської сторони з ключовими американськими вимогами і відступ від досягнутих на переговорах домовленостей

В свою чергу Пекін заявив, що з почуттям «глибокого жалю» вживе необхідних заходів у відповідь на дії Вашингтона, що підвищив мита на китайські товари. Про це йдеться в повідомленні міністерства торгівлі КНР. У відомстві зазначили, що одинадцятий раунд торговельних консультацій Вашингтона і Пекіна триває.

Залишити коментар

Напишіть відгук