Цього літа експорт українських кавунів найменший за останні три роки

Цього літа експорт українських кавунів найменший за останні три роки

В перші два літні місяці 2019 року Україна суттєво скоротила експорт кавунів. В червні та липні за кордон було продано лише 6,4 тис. тонн українських кавунів. Такий обсяг є найменшим за останні три роки, передають аналітики Шувар.Інфо. Минулого року у той самий період Україна експортувала більше 7 тис. тонн кавунів, а в сезоні 2017 року було експортовано понад 9,5 тис. тонн.

Українські виробники кажуть, що експорт в цьому сезоні ускладнений жорсткою конкуренцією в країнах ЄС. Саме в цей регіон був спрямований головний обсяг експорту в першій половині сезону 2019 року. Другий за значимістю зовнішній ринок збуту – Білорусія. Цього року попит з боку Білорусії  теж знизився через більш жорсткі вимоги до безпеки українського кавуна. Окрім цього, на ринку Білорусі посилилась конкуренція із російськими кавунами.

Фермери сподіваються, що  загальний результат з експорту в цьому сезоні буде як мінімум не гіршим від минулорічного. До того ж, пропозиція кавунів в серпні цього року є більшою, порівнюючи із другою половиною попередніх 2-х сезонів.  В серпні 2017 року Україна втратила врожай кавунів через аномальну спеку, а в серпні 2018 року врожайність кавунів була дуже низькою через надмірну вологість та холодну погоду.

Однак, трейдери відзначають суттєве збільшення пропозиції українських кавунів на внутрішньому ринку. Завдяки цьому українці сьогодні  купують кавуни значно дешевше, ніж в останні три роки. Станом на останній тиждень серпня 2018 року виробники Півдня пропонують кавун по 0,80-1,2 грн/кг. На одному із найбільших в Україні гуртових ринків  ОРСП «Шувар»  кавун продається по 3,0-3,30 грн/кг. За рік ціни на кавун на ОРСП «Шувар» знизились в 1,5 рази, а пропозиція зросла на 10%  до  13 тис. тонн

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.