Світовий банк оприлюднив звіт про стан економіки України

Статки трьох найбагатших українців дорівнюють 6% ВВП країни. Світовий банк оприлюднив звіт про економічну ситуацію нашої держави.
Віце-президент установи, який опікується країнами Європи та Центральної Азії, Сирілл Мюллєр розповів – показник статків українських олігархів вдвічі вищий, ніж у Росії та втричі більший, ніж у Польщі. Дуже складно проводити реформи, коли є такі потужні групи впливу – додав Мюллер.
Втім, результати змін в Україні за останні роки його потішили. Однак, на сьогодні залишається низка проблем, які потребують негайного вирішення. Йдеться про велику закредитованість економіки та брак прямих іноземних інвестіцій, сильну залежність від сировинних ринків і обмежену інтеграція в глобальну економіку.
Без рекомендацій не обійшлося! По-перше – Україні необхідно відкоригувати фіскальну політику так, щоб краще підтримувати приватний сектор. По-друге, поліпшити логістику, включаючи перегляд тарифів на залізничні перевезення. І врешті-решт скасувати мораторій на продаж сільскогосподарських земель та зміцнити судову та антикорупційну системи.