Стало відомо, до яких країн найбільше експортують соки українського виробництва

Стало відомо, до яких країн найбільше експортують соки українського виробництва

За 8 місяців поточного року експорт соків з України склав 62,7 млн доларів. Це на 60% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Основним покупцем українських соків стали США, Австрія та Канада. Найбільшим попитом користувався яблучний – цього виду соків за 8 місяців з України експортували майже 65 тисяч тонн.

Про це повідомляють в Українському клубі аграрного бізнесу.

Разом з цим імпорт зазначеної продукції до України скоротився та становив 23 млн дол. США. Це на 18% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Сальдо торгівельного балансу є позитивним і становить 39,8 млн дол., тобто Україна є нетто-експортером соків.

«Скорочення імпорту соків свідчить про те, що Україна поступово витісняє іноземних конкурентів з внутрішнього ринку, заповнюючи його власною продукцією. В той же час нарощення експорту закріплює позиції України на світовому ринку», – повідомляють у клубі.

Основним покупцем українських соків стали США, куди було поставлено соків на 25,6 млн дол. США. До США з початку року було експортовано 40,8% від усього експорту соків з України. В Австрію поставили 13,1 % (більш як 8 млн дол. США), а в Канаду 12,7 % (майже 8 млн дол. США).

Серед товарної структури соків Україна найбільше експортувала яблучного соку 64,9 тис. тонн (91,2% від загального експорту) та томатного – 3,1 тис. тонн  (4,4 %).

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.