США планує додати Росію до переліку країн, які маніпулюють валютою

Мінфін США планує розширити список країн, підозрюваних в маніпулюванні своєю валютою для отримання вигоди, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.

Поки перелік включає 12 країн, однак їх число може збільшитися до 20. Повний список агентство не приводить, але стверджує, що до нього можуть включити Росію, Таїланд, Індонезію, В’єтнам, Ірландію і Малайзію. Всі ці країни мають позитивні сальдо торгового балансу з США, відзначає агентство. Його співрозмовники також розповіли, що Мінфін повинен був надати Білому дому новий список на початку квітня, але передачу документа відклали.

Станом на жовтень 2018 року в список входили: Китай, Німеччина, Індія, Японія, Корея і Швейцарія.

Як додає Bloomberg, включення в список «не має ніякого практичного ефекту» і означає, що США повинні будуть вступити з цими країнами в переговори. Однак крім цього потрапляння в список може «мати ринкові наслідки для будь-якого уряду, званого маніпулятором».

Американське міністерство кожні півроку проводить аналіз валютної політики найважливіших торговельних партнерів США, щоб з’ясувати, чи не вдаються вони до махінацій з курсом. Застосовуються три критерії:

  •        чи має країна профіцит у торгівлі з США,
  •        чи перевищує її поточний платіжний баланс 3% ВВП,
  •        чи перевищує купівля іноземної валюти з метою знизити курс власної валюти 2% ВВП на рік.

У 2016 році, після свого обрання президентом США Дональд Трамп назвав великим чемпіоном валютних маніпуляцій Китай.

Залишити коментар

Напишіть відгук