США планують ввести мита на товари з Євросоюзу на суму близько $ 4 млрд

США планують ввести мита на товари з Євросоюзу на суму близько $ 4 млрд

Сьогодні Управління торговельного представника США публікує для громадського обговорення додатковий перелік продуктів, які потенційно можуть підлягати додатковим митам на товари з Євросоюзу на суму близько $ 4 млрд, йдеться в заяві відомства.

Це може стати відповіддю на субсидування Євросоюзом авіапромисловості.

Додаток до заяви містить 89 підзаголовків тарифів з приблизною вартістю 4 мільярди доларів. У заяві зазначено, що новий перелік доповнює початковий список, який відомство склало в квітні. Тоді було запропоновано ввести мита на європейські товари на $ 21 млрд. Зокрема, йдеться про продукцію металургійної галузі, деякі види добрив, ряд різновидів сирів, продуктів зі свинини, макаронних виробів і міцних алкогольних напоїв.

Метою введення мит, згідно з документом, може стати захист інтересів США в суперечці в рамках Світової організації торгівлі. Ця суперечка з Євросоюзом триває з 2004 р і стосується субсидування Євросоюзом виробництва літаків цивільної авіації.  Апеляційний орган СОТ минулого року підтвердив прийняте в 2016 р рішення про те, що Євросоюз і чотири держави, які входять в нього – Франція, Німеччина, Іспанія і Великобританія – незаконно субсидували авіабудівну корпорацію Airbus.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.