Проблеми українського бізнесу і їхнє вирішення презентує Рада бізнес-омбудсмена

Проблеми українського бізнесу і їхнє вирішення презентує Рада бізнес-омбудсменаПеревірки, переплати та нахабність чиновників – не новина для українського бізнесу! На неправомірні дії чи бездіяльність держорганів найчастіше сьогодні скаржаться топ-5 індустрій: оптова торгівля, промисловість, аграрний сектор, нерухомість та приватні підприємці. Втім, у понад 90% випадків справедливість таки бере верх. За справи береться бізнес-омбудсмен.
Рада проводить розслідування, справи дододять до кінця на всіх рівнях відповідальності, в результаті чиновники отримують рекомендації, а бізнес назад свої кошти або законні права. З року в рік український бізнес скаржиться на одні й ті самі відомства, – каже бізнес-омбудсмен.
Найактивніше бореться за свої права бізнес у Києві та Київській області, а також Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях. І ви не соромтеся! У разі якщо вам затримують повернення ПДВ, завищують збори на митниці, блокують податкові накладні, потерпаєте від несанкціонованих перевірок чи сумнівних кримінальних проваджень, пишіть звернення до бізнес-омбудсмена. За 4 роки роботи ради вдалося повернути українському бізнесу лише в грошовому вимірі 13 з половиною мільярдів гривень. Знають експерти Ради і як повернути українців працювати на Батьківщині, і як іноземців привабити.
Хоч звернення до держорганів з боку бізнес-омбудсмена носять рекомендаційний характер. Втім, авторитетність ради у всьому світі позитивно впливає на зворотній зв’язок від чиновників. Рекорд у 4 кварталі 2018-го – 94% всіх настанов Ради бізнес-омбудсмена державні органи виконали. У лідерах – Міністерство юстиції, ДФС та правоохоронні органи. І у законодавство України рада внесла свої корективи. Головна гордість – закон Маскишоу-стоп. В результаті скарги на рейдейрські захоплення відтепер стали чи не поодинокими випадками, – констатують у раді. І успіх початку 2019-го – набрав чинності закон про валюту. В рамках якого колишні санкції через просрочення розрахунків за експортно-імпортними операціями для бізнесу скасували.