Посол США в Німеччині знову натякнув на санкції через "Північний поток 2"

Посол США в Німеччині Річард Гренелл знову натякнув на санкції, які США можуть ввести відносно компаній, що беруть участь в проекті газопроводу “Північний потік 2”.

“З американської точки зору газопровід забезпечить не тільки газ, а й підвищений ризик санкцій”, – сказав Гренелл в інтерв’ю німецькому виданню Focus. Він в черговий раз заявив, що, на його думку, європейські країни ставлять себе в залежність від російського газу.

Гренелл вже не перший раз публічно демонструє в Берліні позицію своєї країни по газопроводу. У січні він навіть надіслав листа ряду німецьких компаній, в якому заявив про “значний ризик санкцій” у зв’язку з реалізацією проекту газопроводу.

Пізніше газета Handelsblatt з посиланням на власні джерела відзначала, що в МЗС Німеччини розцінили цей лист як провокацію.

Напередодні глава Християнсько-демократичного союзу канцлера Ангели Меркель Аннегрет Крамп-Карренбауер в інтерв’ю німецькій інформагенції DPA підтвердила позицію партії по проекту “Північний потік 2”.

“Неважливо, подобається нам це чи ні – ми підтримуємо цей проект”, – сказала Крамп-Карренбауер.

Будівництво газопроводу “Північний потік 2” в даний час активно триває, на території Німеччини будується станція приймання газу. Відсутня тільки один дозвіл на будівництво по дну Балтійського моря – від влади Данії, хоча компанія-оператор уже подала дві заявки на два різні маршрути прокладки труби.

Тепер Данія вимагає від компанії-оператора провести дослідження альтернативного маршруту газопроводу на південний схід від острова Борнхольм і подати нову заявку та комплект документації по оцінці впливу газопроводу на навколишнє середовище.

Компанія-оператор подала апеляцію на це рішення.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.