Одіозну міністерку фінансів хочуть залишити на посаді

Одіозну міністерку фінансів хочуть залишити на посаді

Вже достеменно відомо,  що «Слуга Народу» хоче залишити Оксану Маркарову керувати Міністерством фінансів України.

Навколо чинної очільниці Мінфіну останнім часом не вщухають скандали – в ЗМІ вже «просочились» дані відносно її зв’язків із братами-Клюєвими. Також низка мас-медіа провели власні розслідування, під час яких дізнались численні схеми збагачення родини Маркарової під час перебування на керівних посадах.

Відомо, що Маркарова у 1999 році отримала диплом магістра з екології в Києво-Могилянській Академії. Під час навчання в академії працювала в Міжнародній фундації виборчих систем та в консалтинговій компанії Chemonics Intl. Inc. У 2000 році в США проходила практику в Світовому банку  у Вашингтоні, у групі банків та фінансових ринків регіону Європи та Центральної Азії. Навчалася в Університеті Індіани, де у 2001 році здобула ступінь магістра в галузі міжнародних публічних фінансів та торгівлі, отримавши відзнаку за відмінність в навчанні та нагороду найкращого міжнародного студента.

Зокрема, за період її роботи на посаді глави «Актив-банку» (який належить Клюєвим) установа перейшла  спершу до категорії проблемних, потім неплатоспроможних, а нині знаходиться на стадії ліквідації.  За день до віднесення «Актив-банку» до неплатоспроможних, з нього були виведені багатомільйонні активи. Після оголошення про неплатоспроможність зобов’язання перед вкладниками були передані Фонду гарантування вкладів. Весною минулого року  вкладникам «Актив-Банку» в межах гарантійної суми було виплачено 1,3 млрд. грн. (98,9% запланованих виплат). До слова, Фонд гарантування вкладів Фізичних осіб є боржником Мінфіну.

У 2003 році очолила інвестиційну  групу ІТТ, де працювала до 2014 року. До речі, крім інвесткомпанії в групу «ІТТ» входять також: Компанія з управління активами «ІТТ-менеджмент», «Акорд-банк», готель «Голосіївський», бізнес-центр «Нивки» та ряд інших бізнесів. В ЗМІ також повідомляють, що у 2013 році брати Клюєві продали «Актив-банк» структурам групи компаній «ІТТ». Журналісти  припускають, що співпраця почалася значно раніше. Оксана Маркарова увійшла до наглядової ради «Актив-банку» ще 20 квітня 2012 року. А з 17 грудня 2012 року по 10 квітня 2013 виконувала в «клюєвському» банку також обов’язки глави.

У 2015 році призначена заступником міністра фінансів України, керівником апарату Міністерства фінансів, а у квітні 2016 року першим заступником міністра фінансів. 8 червня 2018 року, у зв’язку з відставкою Олександра Данилюка, призначена в.о. міністра фінансів України.

22 листопада 2018 року Верховна Рада України затвердила Оксану Маркарову на посаду міністра фінансів.

До слова, Маркарова член спостережних рад «Ощадбанку», «Укрексімбанку», «Укргазбанку» та «Приватбанку». Очільниця Мінфіну  має  професійну ліцензію з торгівлі цінними паперами, управління активами.

На «зарплату» очільниці Мінфіну Оксана Маркарова та її родина стали власниками сотень квадратних метрів столичної та закордонної нерухомості, також мають у власності готелі, фабрики та бізнес-центри тощо.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.