Названо країни, в які найбільше експортували українську м’ясну продукцію

Названо країни, в які найбільше експортували українську м’ясну продукцію

Експорт м’ясної продукції у першому півріччі 2019 року збільшився у порівнянні з аналогічним періодом минулого року майже на 20% – до $364 млн. Найбільше українського м’яса експортували до Саудівської Аравії, Нідерландів, Словаччини, Білорусі, Азербайджану та Іраку.

Про це повідомив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За січень-червень поточного року найбільше продукції м’ясної групи – 21% – закупила Саудівська Аравія. Також українське м’ясо поставлялося до Нідерландів (14,9%), Словаччини (9,1%), Білорусі (5,0%), Азербайджану та Іраку (по 4,8%). Ці країни акумулюють близько 60% експорту вітчизняної м’ясопродукції у грошовому виразі.

Якщо за шість місяців минулого року обсяги експорту м’яса птиці збільшилися проти відповідного періоду 2017 року лише на 3%, то у першому півріччі 2019 року виросли проти минулорічних показників за січень-червень майже на 38% і сягнули 211 тис. тонн. Вартість експорту цього виду м’ясної продукції збільшилася на 28% – з $241 млн до $307 млн.

Також науковці Інституту аграрної економіки прогнозують, що тенденція щодо збільшення обсягів експорту цього виду продукції зберігатиметься й 2019 року.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.