"Нафтогаз" поскаржився в ЄК на антиконкурентні дії "Газпрому"

“Нафтогаз України” подав до Європейської комісії (ЄК) скаргу на антиконкурентні дії “Газпрому”, повідомив виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко.

“У цій скарзі ми детально аналізуємо, як завдяки” Північному потоку 2 “, блокування віртуального реверсу, контролю над компаніями на європейському ринку газу” Газпром “зловживає своїм домінуючим становищем і обмежує конкуренцію”, – написав він у своєму фейсбуці.

За словами Вітренко, в спрямованих в ЄК документах обґрунтовуються права “Нафтогазу” на подачу цієї скарги як у компанії не з ЄС і містяться конкретні механізми вирішення зазначених у скарзі проблем.

“Скарга була підготовлена ​​спільно з провідними європейськими експертами і юристами. Пам’ятаю, коли я вперше розповідав їм, як і за рахунок чого” Газпром “зловживає своїм становищем на європейському ринку, вони по-іншому починали дивитися на ситуацію”, – зазначив Вітренко.

Топ-менеджер НАК додав, що Єврокомісія може сприяти готовності “Газпрому” продавати газ європейським компаніям на східному кордоні України, завдяки чому збережеться завантаження української ГТС. Це також повинно вести до здешевлення імпортного газу для України.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.