На утримання недобудованого крейсера «Україна» витрачають близько $1 млн на рік

На утримання недобудованого крейсера «Україна» витрачають близько $1 млн на рік

Таку заяву зробив генеральний директор підприємства «Миколаївський суднобудівний завод» Валерій Калашников, повідомляє ЦТС. Крейсер пропонують демілітаризувати, а кошти перенаправити на будівництво сучасних корветів.

«Міноборони заборгувало за утримання ракетного крейсера «Україна» нашому заводу понад 85 млн гривень. Кошти не перераховувалися з 2015 року. Всі витрати підприємство змушене брати на себе. Щорічно на ці цілі витрачається приблизно мільйон доларів», – сказав Калашников. За його словами, Міністерство оборони готує постанову Кабміну щодо подальшої долі крейсера.

Раніше Міністр оборони Степан Полторак відзначив, що ракетний крейсер «Україна»  наразі  ВМС не потрібен. За словами міністра, у крейсера застаріле озброєння, обладнання і саме цільове його призначення також поки недоцільно. Тому його треба демілітаризувати, а кошти вкласти в будівництво корветів.

Крейсер «Україна» був спущений на воду 29 років тому.  Уже багато років його будівництво «заморожено»  на стадії готовності на 95%. Зараз він знаходиться на ДП «Миколаївський суднобудівний завод».

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.