На Херсонщині збудують спеціалізований термінал для баштанних

На Херсонщині збудують спеціалізований термінал для баштанних

В Херсонській області незабаром збудують перший в Україні пакувальний термінал (пакгауз) для кавунів та динь. Тут охолоджуватимуть та пакуватимуть баштанні. Фахівці вважають, що це допоможе збільшити експорт продукції.

Про це повідомив фахівець із розвитку плодоовочевого ринку Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва Валерій Федоренко.

За його словами, відсутність пакування для баштанних є однією з причин низького експорту цієї продукції. Він розповів, що на сьогодні в Україні немає жодного підприємства, що займалося б охолодженням і пакуванням кавунів або динь. «Хоча обсяги виробництва самих лише кавунів в Україні коливаються в межах 370–500 тис. тонн», – сказав Валерій Федоренко.

Минулого року Україна експортувала 18,5 тис. тонн кавуна, але заробила на цьому лише $3,1 млн експортної виручки. Одна тонна кавунів, експортованих з України, продавалася по $170, і це була найвища експортна ціна українського кавуна за 4 роки. У цей же час чеські експортери отримували понад $500 за тонну, французькі – $800 за тонну, а нідерландські реекспортували кавуни по $939 за тонну.

Пакгауз будуватимуть в рамках розвитку сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Широке», який з 2013 року працює у Скадовському районі.

 

 

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.