Мінськ збирається підняти ціни на транзит “чорного золота”

Мінськ збирається підняти ціни на транзит “чорного золота”

Через забруднену російську нафту Білорусь має намір підвищити тариф на її транспортування своєю територією на 21,7% для відшкодування втрат, пов’язаних із забрудненням сировини в нафтопроводі «Дружба».

Відповідний лист до «Транснафти» направила «Гомельтранснафта Дружба». Повідомляється, що підняття тарифу заплановане вже з 1 серпня.

Збитки, пов’язані з забрудненням, білоруська компанія оцінила в 23,7 млн. доларів.

Нагадаємо, в квітні концерн «Белнефтехім» заявив про різке погіршення якості нафти, що надходить з Росії ділянкою магістрального нафтопроводу ВАТ «Гомельтранснафта Дружба». Пізніше в Білорусі оголосили, що призупиняють експорт світлих нафтопродуктів до України, Польщі та країн Балтії через постачання неякісної сировини на білоруські НПЗ.

Експерти неодноразово підкреслювали, що Київ не відчуває російської “нафтової голки”. Зокрема, експерт ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук в ефірі 8 каналу наголошував, що Україна нині має достатньо диверсифікований ринок нафтопродуктів та не відчуває ризиків через залежність від Москви.Фахівці нагадують, що у нас уже і раніше були випадки, коли Росія призупиняла поставки дизельного пального, скрапленого газу, бензину. Український ринок цього навіть не відчув, тому що ці об’єми були заміщені іншими імпортерами.

Спеціалісти зазначають, що хоча Україна вже 8 років не імпортує російську нафту, проте все ще завозить нафтопродукти з білоруських НПЗ. А вони, в свою чергу, переробляють російську сировину. В якості прикладу наводять нафтопродуктопровід компанії “Прикарпатзахідтранс”. Він викачує 250-270 тис. тонн дизельного палива для потреб України.

Нагадаємо, НПП “Прикарпатзахідтранс” віднедавна перейшов у власність білоруської нафтопереробної компанії “Нафтобітумний Завод”. Українською трубою білоруси планують здійснювати як експорт нафтопродуктів до України, так і транзит до країн Євросоюзу.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.