Експерт пояснив чому гривня подешевшала

Експерт пояснив чому гривня подешевшала

Курс 26.0 гривень за долар був абсолютно нереальним та спекулятивним. Про це під час прямого ефіру зi «Студії 8G» заявив економічний експерт Всеволод Степанюк. Також експерт детально розповів, за рахунок чого тримався курс долара та які фактори впливають на курс іноземної валюти.

Зокрема, як повідомив Степанюк, курс долара тримався за рахунок «фінансової піраміди ОВДП та  за рахунок надходжень від достатньо доброго врожаю». «Дійсно курс долара похитнувся і це прогнозували численні експерти, в тому числі і я. На даний час потік грошей від реалізації урожаю трошки менший, оскільки розпродуються залишки і очікують на новий врожай», – зазначив Степанюк. За його словами, у період так званого міжсезоння – у червні та липні, коли старий врожай розпродають,  а нового ще немає, надходження менші, ніж у сезон  і в період продажу зерна.

Крім того, експерт зазначив, що у травні гасяться тримісячні облігації, які купувались наприкінці зими. «Тобто люди отримують свої гривні з процентами, і, звичайно, багато повертають у валютну позицію. Відтак  конвертуються назад і виводяться гривні», – повідомив Всеволод Степанюк.

Ще одним фактором, який також впливає на курс гривні, експерт назвав фактор виборів.  «Зараз ці ж самі нерезиденти будуть менше  купувати облігації української внутрішньої позики, тому що вони бачать ризики: ризики виборів, ризики політики та зміни влади. Тому накладення декількох факторів і зумовило те, що долар почав «відігравати своє». Курс 26,0 був абсолютно нереальним та спекулятивним», – вважає Степанюк.

Нагадаємо, на початку року Мінфін визначив курс долара на рівні, що не перевищує 29 гривень. Найдорожче у 2019 році долар коштував в середині січня – 28,33 грн. З цього часу долар постійно падав, і на початку березня опустився до 26,57 грн (це найнижчий показник в поточному році).

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.