Експерти порахували, скільки втратить світова економіка від торгової війни США і Китаю

Експерти порахували, скільки втратить світова економіка від торгової війни США і Китаю

На початок 2020 року світова економіка може втратити близько $850 млрд. Це пов’язане із невизначеністю торгової політики, викликаної торговельною війною США і Китаю.  Експерти зазначають, що невизначеність торгової політики «виросла до рівня, небаченого з 1970-х років».

Такі дані  повідомляє Reuters з посиланням на дослідження Федеральної резервної системи (ФРС) США.

У ФРС також вважають, що від цього постраждає і економічна активність: підприємства скорочують інвестиції і знижують виробництво. Фахівці прийшли до висновку, що в світовому масштабі вплив торгової війни складе близько 1% ВВП. Зараз ВВП США оцінюється приблизно в $20 трлн, а світовий ВВП – майже $85 трлн.

З вересня США на 15% підвищили мита на товари з Китаю обсягом $300 млрд. На іншу групу товарів обсягом $250 млрд з 1 жовтня мита складуть 30%. Китай у відповідь на це ввів десятивідсотковий мита на американську продукцію обсягом $75 млрд, а другу частину додаткових мит в 5% введуть 15 грудня разом з підвищенням на 25% і 5% тарифів на ввезення американських автомобілів і запчастин. У жовтні в Вашингтоні заплановано черговий етап переговорів США і КНР.

Залишити коментар

1 Коментар

  1. Торгівельна війна між США і КНР, це шанс для України і цим питанням повинна займатись теперішня влада. “Три вещи никогда не возвращаются обратно – время, слово, возможность. Поэтому:не теряй времени, выбирай слова, не упускай возможность”. – Конфуций

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.