Державні дотації на підтримку агросектору зменшують майже на 2 млрд грн

Державні дотації на підтримку агросектору зменшують майже на 2 млрд грн

Уряд радикально змінює систему дотацій аграрної галузі і зменшує її обсяг. Зокрема, проектом Держбюджету на 2020 рік на підтримку агросектору закладена сума в обсязі 73% від поточного агробюджету. Вона становить 4,4 млрд гривень, тоді як у 2019 році сума становила 6,1 млрд грн. При цьому вся сума сконцентрована в мононаправленні – компенсації процентних ставок по кредитах – у першу чергу на придбання земельних ділянок у рамках майбутнього ринку землі.

Про це повідомляє Агробізнес.

Крім того, Кабмін Гончарука  ліквідовує фінансову підтримку розвитку фермерських господарств та держпідтримку розвитку тваринництва. Цього року на ці програми передбачено асигнувань у розмірі 800 млн грн та 3500 млн.грн відповідно.  Також ліквідують державну підтримку розвитку хмелярства, закладки молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними. Цьогоріч на цю програму в держбюджеті заплановано  400 млн грн.

Також планують ліквідувати фінансову підтримку сільгосптоваровиробників – зокрема щодо часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва (планові асигнування на 2019 – 881,8 млн грн).

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.