Декларувати валюту за 2019 рік вже не потрібно - НБУ

Декларувати валюту за 2019 рік вже не потрібно - НБУЗакон України “Про валюту та валютні операції”, що набув чинності від 7 лютого, звільняє бізнес від обов’язку надавати декларації про валютні цінності, доходи та інше закордонне майно.

Як повідомили у прес-службі Нацбанку України, останнім періодом для декларування є 2018 рік. З 1 кварталу 2019 року декларація вже не потрібна.

В НБУ вважають, що нові правила для валютних операцій спростять зовнішньоекономічні зв’язки на всіх рівнях та знизять адміністративне навантаження на бізнес.

Нагадаємо, Закон України “Про валюту та валютні операції” загалом спрощує близько 30 обмежень на валютному ринку. Віднині збільшується термін розрахунків за експортно-імпортними контрактами. Дозволено вільне використання банківських рахунків юридичних осіб за кордоном та рахунків нерезидентів у банках України.

Експерти вважають, що валютна лібералізація, прописана в Угоді про асоціацію з ЄС, зупинить відтік капіталу з України, полегшить життя інвесторам та нарешті зробить непотрібними оборудки з оффшорами.

“Це – відразу про дві українські біди: совєцьку та постсовєцьку (ментівсько-кришувальну)”, – коментує адвокат Богдан Хмельницький. – “В СРСР на “валютників” полювали за ідею. У незалежній Україні 90-х – за узаконений відкат. Згадайте, як ще недавно було у МРЕО при реєстрації авто чи у звичайній поліклініці при звичайному медогляді. Або відразу заносиш, кому треба, або йди чесно збирай усі папірці з печатками – і позбираєш їх аж ніколи. Тепер уявіть собі, що для інвесторів, власників закордонної нерухомості та будь-якого бізнесу, пов’язаного з імпортом/експортом, щойно скасували одне велике МРЕО, яке панувало над валютними операціями усі 28 років незалежності”.

Виконання умови про валютну лібералізацію – це цілий крок вперед до реальної та відчутної для громадян асоціації з ЄС, підсумовує Б.Хмельницький в своєму блозі.

Залишити коментар

Напишіть відгук