Чому українці все частіше користуються картками, а не живими грошима?

Зручно і без черг! Українці все частіше почали розраховуватись за товари чи послуги за допомогою безконтактних карток, електронних гаманців та мобільних додатків. За останні 4 роки таких фінансових операцій на території України здійснили 50 мільйонів. Лише у 2018-му безконтактні платежі зросли на 44%, порівняно з 2017-м.
Втім, і досі левова частка українців продовжують користуватися готівкою. Мовляв, з цими додатками і картками довго розбиратися. Вже цього року в Україні зовсім не видаватимуть навіть звичайних карток, лише безконтактні. Готовий у банкірів і законопроект, який може зобов’язати український бізнес нараховувати зарплату виключно на банківські рахунки. За такої перспективи готівки стане значно менше. І варто людині декілька разів скористатися безконтактною карткою чи електронним гаманцем — і виявляється, все значно простіше, ніж здавалося.
Дуже важливо для інноваційного розвитку країни — продовження і активізація програми смарт-сіті. Сьогодні розрахуватися безконтактною карткою в громадському транспорті можна в Київському метрополітені, швидкісних трамваях та автобусах міст-мільйонників. На меті — облаштувати терміналами для безконтактних розрахунків парковки та автозаправні станції.
Значним поштовхом для поступової відмови українців від готівки стали програми на масштабних фестивалях, всередині яких зовсім не було живих грошей. Ти не маєш змоги за будь-що розрахуватися готівкою, лише карткою. 10 таких заходів провели лише у 2018 році.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.