Британський уряд підтвердив ризики дефіциту продуктів при жорсткому «Брекситі»

Британський уряд підтвердив ризики дефіциту продуктів при жорсткому «Брекситі»

Уряд Великобританії опублікував план підготовки до жорсткого «Брекситу», який в серпні потрапив в розпорядження газети The Sunday Times. У разі виходу з Євросоюзу без угоди Великобританія зіткнеться з браком палива, продуктів харчування, медикаментів, а також з перебоями в роботі портів, хвилюваннями на кордоні з Ірландією і масовими протестами.

План під назвою Yellowhammer газета називала стандартним планом дії за жорстким виходом з ЄС. Уряд же назвав його найгіршим сценарієм. Уряд, зокрема, побоюється зниження доступності свіжих продуктів і збільшення їх ціни. Крім того, за прогнозами влади, вантажівки рухатимуться через Ла-Манш з затримкою до двох з половиною днів, а також в країні почне відчуватися нестача палива. Уряд заявив про можливі протести і контрпротестах, які пройдуть по всій Великобританії, що поглине великі ресурси поліції, а також про високу ймовірність розвитку чорного ринку.

10 вересня британський парламент вдруге відмовився від пропозиції прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона провести в жовтні дострокові вибори в парламент. Робота уряду Великобританії була припинена до 14 жовтня. Пан Джонсон заявив, що його уряд не буде просити Брюссель про відстрочку «Брексита».

За день до цього був схвалений королевою і вступив в силу закон про неможливість проведення «Брексита» без угоди 31 жовтня 2019 року. Законопроект, висунутий опозицією, розглянули та прийняли в Палаті громад в найкоротші терміни. У відповідь на дії парламенту прем’єр-міністр мав право оголосити дострокові парламентські вибори. Пізніше пан Джонсон вніс на розгляд парламенту пропозицію про проведення дострокових виборів 15 жовтня, однак ініціатива була відхилена.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.