Bayer витратить €5 млрд на розробку альтернативи гербіцидам

Bayer витратить €5 млрд на розробку альтернативи гербіцидам

Німецька компанія Bayer протягом 10 років інвестує 5 млрд євро в розробку альтернативних засобів у боротьбі із бур’янами, повідомляє газета Financial Times.

У такий спосіб компанія намагається впоратися з наслідками позовів, в яких стверджується, що гербіциди на основі гліфосату викликають рак.

Bayer зіткнулася з громадським тиском і тисячами позовів після того, як в 2018 р купила американський АГРОКОНЦЕРН Monsanto за $63 млрд. У позовах йшлося про те, що гербіциди виробництва Monsanto – Roundup і Ranger Pro – є загрозою для здоров’я тих, хто з їх допомогою бореться з бур’янами.

Компанія всі звинувачення на свою адресу заперечує. Однак в серпні 2018 р Bayer програла суд за позовом садівника Діуейна Джонсона, з яким був змушена виплатити майже $80 млн. Позивач стверджував, що отримав онкологічне захворювання через те, що використовував Roundup. Ще один позивач Едвін Хардеман, котрий використовував цей же гербіцид протягом 10 років, довів, що гербіцид викликав у нього розвиток неходжкінської лімфоми. В середині травня суд в Сан-Франциско (штат Каліфорнія) задовольнив подібний позов Елви і Альберти Пілліоід і зобов’язав Bayer виплатити позивачам $2 млрд компенсації. Пілліоід вдалося довести, що від використання Roundup у них виникла лімфома.

 

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.