Погода

Яка ситуація на українському ринку агропродукції?

   Бізнес

Україна вичерпала квоти на безмитні поставки цукру до країн Євросоюзу – йдеться про 20 тисяч тонн солодкого продукту. Це свідчить, про те, що західний ринок завдяки логістичній близькості лишається пріоритетним для українських виробників, кажуть в прес-службі “Укрцукру”. При цьому загалом від початку року Україна експортувала 40 тисяч тонн цукру – і найбільші наші покупці – Румунія та Азербайджан.

Новий рік відсвяткували, а попит на мандарини – не скінчився. Українці стали більше купувати цитрусових. За даними Державної служби статистики, ще два роки тому попит на апельсини, лимони та чи грейпфрут в нас був втричі меншим. Головні постачальники цитрусових на український ринок – Туреччина, Єгипет та Італія. Цікаво, що Італія останнім часом спромоглася витіснити з трійки наших головних імпортерів екзотичних фрукців Іспанію.

Сир перемагає сирний продукт. Українці дедалі більше надають перевагу якісним молочним продуктам, розповідають гравці ринку. Якщо у січні випустили близько 5,5 тисяч тон сирного продукту, то справжнього сиру – 7 тисяч тон. І це при тому, що вартість якісного продукту лишається доволі високою – на рівні 200 гривень за кілограм. Сир став користуватися більшим попитом і тенденція триває вже з минулого року. Загалом, за підрахунками виробників українці 2018-го з’їли 67 тисяч тонн якісних сирів.