У Федерації роботодавців розповіли, як досягти 7% зростання економіки

Учасників виборчих перегонів закликали не “гратися з країною в популістичні ігри”, а долучитися до програми прискореного економічного оздоровлення, написаної найвпливовішими роботодавцями України на основі практичного досвіду. Зокрема, про це йшлося на ХІ з’їзді роботодавців України, що відбувся в Українському домі у Києві. За підсумками затверджено Маніфест роботодавців, в якому промисловці виступили з консолідованими вимогами до політиків.

Маніфест сформований на основі пропозицій “голосу українського бізнесу” – найбільших промислових компаній країни, які формують до 70% ВВП та стали роботодавцями для понад 5 млн українців.

Основу документу склали 16 законопроектів, ухвалення яких вимагає від ВР український бізнес. Їх запровадження, на думку експертів та делегатів форуму, уже в 2020 році дасть результат – зростання економіки на 7% (показник минулого року – 3%).

Серед запропонованих законопроектів – підтримка українських виробників під слоганом “Купуй українське – плати українцям”. Мета цього нововведення – дати поштовх до розвитку багатьох галузей промисловості, які мають потенціал в Україні. Зокрема, високотехнологічні наукомісткі галузі. Крім того, пропонуються зміни у фінансово-кредитній політиці та створення комфортних умов іноземним інвесторам. В тому числі, пропонується запровадити для них “інвестиційну візу”.

Окрему увагу учасники з’їзду приділили проблемі українського заробітчанства. На думку роботодавців, на сьогодні ми маємо від 7 до 9 фахівців, які працюють за межами України, збагачуючи іноземні економіки. “Створення комфортних умов для їх повернення до України та збільшення робочих місць – необхідні умови вирішення проблем ринку праці, і як наслідок, стрімкого зростання ВВП України”, – стверджують експерти.

“Збільшення несировинного експорту у найближчі 5 років – ще одна важлива умова збільшення прибутків України та підвищення її статусу як експортера”, – йдеться у Маніфесті роботодавців. Сьогодні аграрна продукція становить 40% українського експорту.

У Федерації роботодавців України нагадують, що схожий Маніфест уже озвучувався у 2011 році. До ключових вимог бізнесу тоді увійшли зниження ЄСВ, реформування Митного кодексу, запровадження “єдиного вікна” на митниці, автоматичне відшкодування ПДВ, лібералізація правил ліцензування господарської діяльності. У ФРУ наголошують, що на сьогодні всі вимоги попереднього маніфесту виконані.

Також у межах З’їзду роботодавців відбулося нагородження переможців рейтингу “Лідери бізнесу в Україні: динаміка та відповідальність-2018”. До нього увійшли підприємства, які відзначилися минулого року як ефективний, інноваційний та соціально відповідальний бізнес. Серед переможців – “Укрзалізниця” (номінація “За розвиток соціального підприємництва”), група компаній “Текстиль-Контакт” (номінація “Креативна індустрія”), “Agrofusion” (номінація “За динамічне створення робочих місць”) та інші.

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *