Коломойський намагається монополізувати ринок нафтопродуктів: до Одеси прибула перша партія “чорного золота” зі США

Коломойський намагається монополізувати ринок нафтопродуктів: до Одеси прибула перша партія “чорного золота” зі США

Наразі першу партію нафти зі Сполучених Штатів розвантажують в Одеському порту. Про це повідомляє прес-служба установи. Наступний танкер із нафтою може прибути вже у серпні.

«До причалу №2Н нафтогавані Одеського порту було поставлено танкер Wisdom Venture, який доставив зі США 75 тисяч тонн нафти» – повідомила прес-служба.

 Сировину планують відправити на Кременчуцький НПЗ нафтопроводом Одеса – Кременчук.

 Як відомо, кінцевим бенефіціарним власником Кременчуцького НПЗ є ПАТ «НАК «Нафтогаз України», 42% акції якої належать компанії групи «Приват» Ігоря Коломойського та його партнерів, а 50% +1 акція належить ПАТ «Укрнафта». 

Нагадаємо,  що Україна використовує нафту власного видобутку або завезену диверсифікованими постачальниками. І попри те що серед поставленої до України нафти значна кількість має російське походження, на енергобезпеку країни це не впливає. Як вдалий приклад наводиться трубопровід “Прикарпатзахідтранс”. Цьогоріч підприємство отримало нового мажоритарного власника – білоруську компанію “Нафтобітумний завод”. Український нафтопродуктопровід має потужності для транспортування якісного дизельного палива з підприємств Білорусі до країн Євросоюзу, а також для внутрішніх потреб України (майже 40% потреб ринку дизельного пального, оператор – Proton Energy Group).

Залишити коментар

Надіслати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.