Нобелівську премію отримали імунологи

[:ua]”Ні” онкології – під таким лозунгом пройде церемонія нагородження лауреатів Нобелівської премії з медицини 10 грудня у Стокгольмі. Перемогу вибороли американський та японський імунологи.

 ТОМАС ПЕРЛЬМАНН – ПРЕДСТАВНИК НОБЕЛІВСЬКОЇ АСАМБЛЕЇ:
“Нобелівська асамблея Каролінського інституту вирішила присудити Нобелівську премію з фізіології та медицини 2018 року Джеймсу Еллісону та Тасуку Хондзьо за розробку нового методу протиракової терапії.”

Проблема онкології – імунна система не розпізнає злоякісні клітини і не знищує їх. А лікар Хондзьо у 1992 році зробив відкриття, і розробив лікарські антитіла, які не дають злоякісним клітинам проникати далі у організм.

ТАСУКУ ХОНДЗЬО – ЛАУРЕАТ НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ:
” Іноді люди кажуть мені, що впоралися з тяжкою хворобою й одужали завдяки моєму методу лікування. Це дає мені розуміння, що мої дослідження дуже важливі, і я щасливий.”

Вчений Еллісон, своєю чергою, розробив метод, який за допомогою антитіл дозволяє блокувати білок, й тому лімфоцити можуть боротися із раком. Імунологи отримають премію у розмірі мільйона доларів. Нобелівська премія проходить з 1901 року. За особливі досягення її отримують вчені з галузі хімії, фізики, фізіології, медицини та літератури.
https://youtu.be/_2Fefoqv1iU[:]