Наступного року на «Доступні ліки» для українців держава планує виділити 2,1 млрд грн.

Наступного року на «Доступні ліки» для українців держава планує виділити 2,1 млрд грн.

У 2020 році році на фінансування урядової програми «Доступні ліки»  передбачається 2,1 млрд грн. Це на 1,2 млрд грн більше у порівнянні з цим роком.

Про це повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я України.

На лікування цукрового та нецукрового діабету на наступний рік виділено близько 1,2 млрд грн. «Із квітня 2020 року відбудуться суттєві зміни у реімбурсації препаратів інсуліну – фінансування здійснюватиме Національна служба здоров’я України. А у першому кварталі відповідне фінансування здійснюватиметься за субвенцією», – розповідають у відомстві.

Як ми повідомляли раніше, народні депутати схвалили проєкт Держбюджету 2020 в другому читанні. Згідно з проектом, на Програму медичних гарантій виділено 72 млрд грн, що складає 64% від бюджету на всю медичну галузь. Зокрема, на  первинну медичну допомогу запланували 19,1 млрд грн., на спеціалізовану амбулаторну та госпітальну допомогу за новою моделлю фінансування з 1 квітня 2020 року закладено 44,4 млрд грн.. На екстрену медичну допомогу, що надаватиметься в рамках програми медичних гарантій — 4,6 млрд грн. Ще півмільярда закладено на медичну реабілітацію та 0,3 млрд грн.. – на паліативну медичну допомогу.