НАСА готується запустити зонд до Сонця

Вперед до Сонця! НАСА готується запустити супутник до головної зірки нашої системи. Апарат приблизиться до Сонця ближче, ніж будь-який інший, який колись підлітав до зірки. Сонячний зонд під назвою Паркер буде вивчати корону Сонця на відстані у понад 6 мільйонів кілометрів.

 ЖЕРОНІМО ВІЛЛАНУЕВА – ДОСЛІДНИК НАСА:
“Ми будемо на відстані чотирьох мільйонів миль від Сонця. Тобто, якщо уявити, що від Землі до Сонця 90 метрів, ми будемо на відстані три з половиною метри. Це дуже-дуже близько. Ми майже будемо торкатися Сонця.”

Раніше ближче всього до Сонця підлітав апарат “Гелліос -” у 1976 році. Тоді він наблизився до зірки на відстані 43 мільйони кілометрів. З сонячної корони, яку буде вивчати новий апарат, виходить так зване сонячне повітря – це потік іонізованих часинок, які окутують всю Сонячну систему. Сончне повітря майже неможливо вгадати, через нього на Землі відбуваються бурі. НАСА сподівається, що зонд Паркер допоможе вченим робити прогнози змін у космічному середовищі. А сам апарат повинен витримувати складні умови, адже температура біля Сонця буде перевищувати 1300 градусів за Цельсієм.