Найнезвичайніші театри світу

Не одну незвичайну сцену, а одразу декілька ви можете зустріти кожного року в австрійському містечку Брегенц. Там під час фестивалю мистецтв — усі сцени плавають. При цьому оформлені вони в вигляді величезної інсталяції.
Кожного разу тема фестивалю різна, а від цього і сцени змінюються. Від величезного скелету в якості декорацій «Балу Маскараду» Джузеппе Верді до гігантської Статуї Свободи для опери «Аїда». Популярність цих плавучих сцен дійшла навіть до Голлівуду. І одна з них з’явилася в фільмі «Квант Милосердя» з Деніелом Крейгом.
Французький театр «Пасажири» складно назвати класичним. Адже у його виставах поєдналися не драматичне та циркове мистецтво, а й відеоарт. Сцену цього театру не переплутати з жодним іншим. Адже нею служить вертикальний екран-стіна, по якому, власне й носяться артисти, демонструючи всю гаму власних емоцій та акробатичні трюки. А от заснував цей сучасний театр режисер Філіп Р’ю в 1988 році. З того часу «Пасажир» має мільйони прихильників по всьому світу. Адже можуть виступати не лише на своїй сцені, а й в будь-якому куточку світі, маючи за сцену — стіну багатоповерхового будинку, наприклад.
Інколи найкраща декорація — це темрява. Про це свідчить Чорний Театр в Празі. Адже візуальний ряд у ньому повністю побудований на грі світла та тіні. При цьому вся дія на сцені відбувається в повній темряві. Єдине джерело світла — світлодіоди на предметах та артистах. Творці театру настільки ретельно продумають рух акторів та гру світла, що здається, ніби спостерігаєш за картинами, що ожили.
Ще один театр у Швеції театр побудувала сама природа. Дальхала — чи не єдина сцена в світі, яка за декорації має справжнє озеро. Театральний майданчик побудований на місці вапнякового кар’єру в 1993 році. Його глибина 60 метрів, через що цей театр має дивовижну природну акустику. Та справжня окраса — озеро з чистою питною водою. Уся ця краса користується популярністю, як серед глядачів, так і серед акторів та музикантів зі всього світу. Адже тут їхнє звучання лунає по-особливому.