Найдорожчий темний шоколад виробляють в Еквадорі

[:ua]В еквадорській столиці дегустують унікальний шоколад. Він зроблений з рідкісного сорту какао-бобів, що мають назву «національ». 50 грамів такої плитки коштують $500.
Тримати шматочки шоколаду можна дерев’яними паличками. Все це задля того – аби по-справжньому насолодитися ароматом коштовного продукту.
Виробники кажуть, що це найдорожчий у світі темний шоколад. Купити такий витвір й подарувати комусь, наприклад на день народження, може дозволити собі далеко не кожен.
У 18 та 19 століттях какао-боби сорту «національ» дуже високо цінувалися. На початку 20 століття ці дерева захворіли, й всі думали, що вони загинули. Однак, нещодавно стало відомо – такі рослини все ще існують. Дослідники це підтвердили ДНК-аналізом. Щороку ці шоколадні дерева дають маленький врожай – по 50-60 плодів.
Елітний шоколад роблять тільки з какао-бобів із невеличкою добавкою тростинного цукру. Кожну плитку упаковують у коробку з іспанського в’яза, на якій вигравіруваний індивідуальний номер плитки. Компанія випускає обмежену кількість шоколаду. Найкрупніші покупці – США, Велика Британія та Німеччина.
[:]