На розвиток української відновлюваної енергетики ЄС виділив € 1 млн

На розвиток української відновлюваної енергетики ЄС виділив € 1 млн

Україна отримає кошти у рамках нового однорічного проекту Twinning, який запустив австрійсько-італійський консорціум спільно з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження. Грант на реалізацію проекту становить 1 мільйон євро, строк реалізації – 15 місяців.

Очікується, що експерти ЄС та Держенергоефективності розроблятимуть проекти змін до українського законодавства для приведення його у відповідність до положень Директиви ЄС про відновлювані джерела енергії і спільно працюватимуть над реалізацією урядових планів дій у сфері відновлюваної енергетики.

Зокрема, проект підготує низку рекомендацій, спрямованих на зменшення існуючих регуляторних та нерегуляторних бар’єрів у секторі, зокрема ті, які пов’язані з доступністю інформації для широкого загалу.  Окрім цього,  під час реалізації проекту буде організовано декілька відкритих семінарів та заходів для зацікавлених сторін.

«Зараз ЄС лідирує у глобальному переході до чистої енергії. Ми прагнемо поділитися з Україною досвідом підтримки сталого розвитку відновлюваної енергетики та визначення найкращих шляхів інтеграції відновлюваних джерел енергії в енергетичний ринок і сприяти розкриттю величезного потенціалу», – заявив перший радник Представництва ЄС в Україні Йоганнес Баур.