На Кіпрі вмирає 500-річна традиція вишивки - лефкарітіка

[:ua]На Кіпрі існує легенда, що місцева вишивка – лефкарітіка так вразила Леонарда да Вінчі, що він придбав собі скатертину. Пізніше він нібито подарував її Міланському собору. Деякі місцеві жителі, навіть, стверджують, що скатертина на полотні «Таємна вечеря» дуже схожа на ті, що роблять в селі Лефкара. Вишивка лефкарітіка завоювала всесвітню славу. Не тільки через дивні узори та високу якість, але й завдяки торговцям. Вони повезли її в різні куточки світу – від Великої Британії до Китаю. Знання передавали з покоління в покоління понад 500 років. Однак, тепер це мистецтво занепадає. Молодь навчатися більше не хоче.
Мистецтво вишивки досягло свого піку в 20-х роках минулого століття. Тоді в Лефкарі проживало близько 5000 жителів. Місцеві продавці говорять, що тепер туристи не купують оригінальні роботи, а надають перевагу дешевому імпорту.
Однак, спроби врятувати мистецтво, все ж роблять. Традиційні кольори і візерунки замінюють більш сучасними. Вишивкою прикрашають сУмки, щоб залучити клієнтів.
Довгий час орнамент лефкарітіки прикрашав навіть кіпрські гроші – банкноту вартістю в 1 фунт. На створення скатертини розміром метр на метр у цій техніці майстрині іноді витрачають цілий рік. А кілька років тому в католицьку громаду Кіпру приїжджав Папа Римський. Йому зробили подарунок – цілу скатертину, виготовлену в техніці лефкарійского мережива. Подейкують, вартість роботи склала 20 тисяч євро. У 2010 році ЮНЕСКО внесла цю кіпрську традицію вишивки в список світової нематеріальної культурної спадщини.
https://youtu.be/djWhF0w1MEc[:]