На чемпіонаті Європи з велотреку українці завоювали одну золоту та дві срібних медалі

Найбільше українських вболівальників спорту порадував вихованець львівського трекового велоспорту Роман Гладиш. У дисципліні скретч 22-річний спортсмен найшвидше подолав дистанцію у 15 кілометрів, обігнавши суперників із Франції та Швейцарії. Для нього це поки що найкращий результат у кар’єрі, адже минулого року на аналогічних змаганнях Роман був третім.
Але це не єдина нагорода української команди на континентальній першості у велотреку. Дует українок Любов Басова та Олена Старікова фінішували другими у командному спринті. Для досвідченої Басової це вже п’ята європейська медаль, а ось для Старікової вона стала дебютною.
Але не останньою. У дисципліні «гіт» на 500 метрів Олена Старікова несподівано для багатьох «заїхала» на другу сходинку п’єдесталу, поступившись лише росіянці Дарії Шмельовій.
Цього року Чемпіонат Європи з велотреку вперше відбувається в рамках також дебютного турніру об’єднаних європейських чемпіонатів із різних видів спорту. Зокрема, шотландський Глазго поєднав синхронне плавання, велоспорт, стрибки у воду, гольф, веслування, спортивну гімнастику, триатлон, плавання під у приміщення та на відкритій воді. Крім того, Чемпіонат Європи з легкої атлетики відбувається у Берліні. Як і на Олімпійських іграх, тут ведуть неофіційний командний залік. Зокрема, Україна після чотирьох днів змагань посіла сьоме загальнокомандне місце.