Міністри сільського господарства країн "великої двадцятки" зустрілися, щоб вирішити торговельну проблему

Вільна торгівля – саме така мета у міністрів сільського господарства країн “великої двадцятки”. На зустрічі в Аргентині вони розкритикували протекціонізм і пообіцяли реформувати правила світової організації торгівлі.

 ЮЛІЯ КЛЬОКНЕР – МІНІСТР СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА НІМЕЧЧИНИ:
“Ми всі знаємо, що відбувається, якщо одна людина чи країна не підпорядковується правилам СОТ, намагаючись отримати користь для себе, шляхом протекціонізму.”

У спільній заяві конкретних країн не назвали. Також не пролунало деталей того, як саме будуть змінювати правила СОТ.

 ЛУІС МІГЕЛЬ ЕТЧЕВЕЄРЄ – МІНІСТР СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА АРГЕНТИНИ: 
“Протиріччя будуть завжди. Суть у тому, що вирішуємо ми їх тепер не так, як раніше. Незалежно від того, що говорили про цю зустріч, ми змогли дійти до спільної думки.”

Зустріч відбулася на тлі торговельних конфліктів між США та іншими країнами. Вашингтон в останній час підвищував тарифи, щоб збалансувати свій величезний торговельний дефіцит. Білий дім ввів мИта на імпорт сталі та алюмінію, а також на деякі товари із Китаю. У відповідь отримав дзеркальні заходи. Міністр сільського господарства США, заявив, що американським фермерам допоможуть пережити цей не простий період. Їм нададуть від семи до восьми мільярдів доларів фінансової підтримки.

 СОННІ ПЕРДЬЮ – МІНІСТР СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА США :
“Це тимчасовий захід. Це час для Дональда Трампа і його команди переговірників вирішити всі торгові суперечки. Гадаю, це пошириться тільки на врожай 2018 року. Ми не плануємо робити це довго.”

Загальна програма допомоги американським фермерам сягне 12 мільярдів доларів. Утім, у заключному комюніке міністри висловили сподівання, що перешкоди на шляху до вільної торгівлі будуть усунені.