Милованов розповів, скільки втрачає українська економіка від російської агресії

Милованов розповів, скільки втрачає українська економіка від російської агресії

Міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов на своїй сторінці у мережі Фейсбук оприлюднив статистику про втрати української економіки від агресії Російської Федерації і оцінку залишкової вартості об’єктів нерухомого державного майна на непідконтрольних територіях Донбасу і в анексованому Росією Криму. За інформацією міністра, втрати складають від 50 до 150 млрд. доларів.

«Статистика про втрати економіки від Російської агресії. Прямі втрати в 2014-2015 роках склали 15-20% ВВП. За оцінками, загальні втрати складають від 50 до 150 млрд доларів (наприклад, Андерс Аслунд дає оцінку біля 100 млрд). А оцінка залишкової вартості об’єктів нерухомого державного майна на непідконтрольних територіях (Крим+Донбас) складає близько 85 млрд грн.», – написав Тимофій Милованов.

Він повідомив, що  на території АР Крим та м. Севастополя зареєстровано понад  57,7 тис. об’єктів нерухомого державного майна залишковою вартістю 46 млрд. грн. Крім того,  на території Донецької області – майже 120 тис. об’єктів нерухомого державного майна залишковою вартістю 33 млрд. грн. На території Луганської області – майже 70 тис. об’єктів нерухомого державного майна залишковою вартістю 23 млрд. грн.

За оцінками Фонду державного майна близько 70 % державних активів на території Донецької та Луганської областей розташовані на непідконтрольних територіях.