Мериносова вовна може стати дефіцитом через сильну спеку в Австралії

[:ua]Мериносова вовна стає все популярною у світі завдяки своїй особливій м’якості та якості. Таке руно часто обирають китайські переробні фабрики та італійські виробники одягу. 90 % її світових поставок забезпечує Австралія. Але цього року на сході країни найгірша посуха за всю історію метеоспостережень. Вона скорочує поставки і примушує фермерів боротися за добробут кожної овечки. Особливо у центрі австрійського виробництва вовни – штаті Новий Південний Уельс.
На аукціоні хутра у Сіднеї вовну продають дуже швидко. За одну хвилину по шість покупок.
Іен Шарп працює аукціоністом у сільськогосподарському секторі з 1968 року. Каже, що попит на шерсть ніколи не був таким високим. За кілограм пропонують до 20 доларів. Однак цьогорічна посУха внесла свої корективи.

ІЕН ШАРП – АУКЦІОНІСТ:
“Зараз у нас на 38-40 тисяч згортків менше, ніж було на цей час минулого року. Тобто через посуху ми втратили повноцінний тиждень продажів.”

Прогнозують, що виробництво вовни в Австралії цього року скоротиться на більше ніж чотириста тисяч тонн. У той же час попит зростає, адже виробники все частіше заміняють синтетичні матеріали на натуральні.

ЕНДРЮ БЛАНЧ – ПРЕДСТАВНИК NEW ENGLAND WOOL:
“Спостерігається збільшення попиту. Думаю, потрібно підлаштуватися під покупців, які тепер заходять у магазин і просять вовну”.

Одночасно експерти кажуть, що збалансувати попит і пропозицію буде дуже складно. Якщо починати виробництво хутра з нуля, для цього потрібні десятиліття. Адже варто ще відкоректувати характеристики руна у овевць аби отримати м’якість та довговічність.
Найближчим часом прогнозується подорожчання вовняного одягу, а виробники почнуть заміняти хутро на більш дешеві матеріали. Наприклад – бавовну.
https://youtu.be/c8eKJx2S8pg[:]