Медична реформа: кому відмовлять у лікуванні?

360 мільйонів гривень. Саме стільки збираються зекономити завдяки новій медичній реформі. Але заплановані зміни більшість українців, скоріше, лякають. Утім, без паніки! Відмовити вам у лікуванні або консультації лікарі просто не мають права. Незважаючи на те, чи матимете ви підписану декларацію. Юристи взагалі зазначають — така реформа більше нагадує обов’язок, аніж право.
За кожного, хто підписав декларацію, лікарня отримає 370 гривень. Ці українці автоматично потраплять до, так званого, зеленого списку. Усі ж інші відправляться до червоного. І на них держава виділятиме уже по 120 гривень. Таке розподілення юристи називають відверто незаконним. Бо податки усі сплачують однаково. А от інші аналітики наголошують на нестачі фінансування.
Українці ж думають, що такої суми достатньо. Та й взагалі мало хто сподівається на безоплатну медицину. Експерти ж до реформи ставляться критично. Утім, бачать вирішення проблеми у страховій медицині. А от прості українці у страхову медицину здебільшого не вірять.
Реформа поки зависла у повітрі у вигляді постанови Кабінету міністрів. Її зареєстрували, але на голосування ще не винесли. Та і самі українці не поспішають підписувати декларації. Таких жителів у нашій країні близько 40%.