Маленькі гіганти великого слалому

[:ua]Гірськолижний спорт в Україні нажаль розвивається не такими темпами, як більшості того хотілося б. Але навіть у тих умовах які пропонують українські комплекси, спортсмени і тренуються і змагаються, і намагаються підняти цей вид спорту на новий рівень. Зокрема у столичному парку «Голосіївський» відбувся чемпіонат Києва з лижних перегонів у дисциплінах «слалом» та «гігант слалом», серед дітей та юніорів.
Змагання відбувались у два дні, на двох різних локаціях, які у той же час є єдиними трасами у Києві, які можуть приймати такий захід — «Протасів Яр» у перший день приймав чемпіонат у дисципліні «слалом», «Goloseev Ski Park» на другий день зібрав понад 110 спортсменів із 10 шкіл у рамках вже «слалому гігант».
Траса із штучним снігом навіть у майже весняні дні здатна проводити змагання на належному рівні, адже і самі старти доволі непрості.
Про рівень спортсменів свідчить і те, що навіть у такому юному віці вони вже мають солідний досвід виступів у різноманітних турнірах. 9-річна Еліна вже 5 років займається гірськолижним спортом, і зазначає, що тренування в Україні можливі лише взимку.
Втім, попри складні погодні умови і специфічну трасу, серйозну конкуренцію учасники відзначають майже одноголосно.
Олег Машталір — старший тренер з гірськолижного спорту однієї з столичних шкіл, зазначає, що рівень українських дітей та юніорів на міжнародній арені доволі непоганий, і з кожним роком лише зростає. Хоча і існують деякі труднощі, насамперед через головну проблему України — відсутність фінансування.
Оскільки кількість спортивних шкіл і змагань з гірськолижного спорту збільшуються, залишається сподіватись, що в майбутньому це позитивно позначиться на результатах наших спортсменів на міжнародній арені.
[:]